GENEL MÜDÜRLÜK
0422 328 50 00


YAŞAM VE SPOR MERKEZİ
0422 502 00 41


Yaşam ve Spor Merkezi

04.03.2018
29 görüntülenme
Yaşam ve Spor Merkezi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından TSK Lojmanları kavşağında yapılan Yaşam ve Spor Merkezi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yapımına 2013 yılında başlanan ve yaklaşık 22 milyon liraya malolan Yaşam ve Spor Merkezi, gerek fiziki yapısı ve gerekse içerisinde barındırdığı hizmet yelpazesi sayesinde Türkiye’de örnek gösterilecek bir proje niteliğinde.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, 53 dönüm alan üzerine yapılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte vatandaşlar tarafından yoğun ilgiye maruz kaldığı bildirildi.

Açık ve kapalı alan aktiviteleri sayesinde her türlü spor ve dinlenme aktivitelerinin yapılabildiği Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde; yüzme havuzları, çocuk havuzları, Türk hamamı, sauna, fitness, tenis, bilardo salonları, açık ve kapalı kafeteryalar, voleybol, basketbol, futbol ve tenis kortları bulunuyor.

Açık ve kapalı tesislerin ayrı ayrı işletildiği Yaşam ve Spor Merkezi’nin kapalı alanları Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belsos şirketi tarafından işletilirken, merkez içerisinde fitness salonu hariç diğer ünitelerin tam teşekkül hizmet vermeye başladığı bildirildi. Spor aletlerinin monte çalışmaları süren fitness salonunun ise önümüzdeki haftalarda bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacağı kaydedildi.

Birinci kalite bir tesis

Gerek tasarımı ve gerekse işlevselliği ile şimdiden dikkat çeken Yaşam ve Spor Merkezi’ndeki tesisler uluslar arası standartlara sahip. Olimpik yüzme havuzları, çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, kapalı ve açık otopark, fitness, tenis, bilardo salonları, açık ve kapalı kafeteryalar, voleybol, basketbol, futbol ve tenis sahaları, yürüyüş yolları, oturma grupları gibi her türlü sağlıklı yaşam spor tesisinin yer aldığı Yaşam ve Spor Merkezi’nin inşaatı, küçük rötuşlar dışında tamamlandı. Açık alan spor tesisleri hizmete girerken, çevre düzenleme çalışmaları ise bitme aşamasına getirildi.

 

Yarı Olimpik havuzdan, fitness salonuna kadar her şey var

17 dönüme yakın kapalı, 35 dönümün üzerinde de açık alanı bulunan Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde birçok spor tesisi bulunuyor.

Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde; 2 adet bay ve bayanlar için ayrı ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet masaj havuzu, 2 adet çocuk havuzu, dinlenme terasları, 2 adet fitness salonu, 2 adet geleneksel hamam, saunalar, bilardo, masa tenisi salonları, işyerleri, kapalı ve açık kafeteryalar, 4 adet tenis kortu, 4 adet basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

Yaşam ve Spor Merkezi’nden faydalanmak isteyen vatandaşların, merkeze giderek üyelik başvurusunda bulunmaları gerektiği belirtildi.

 

Özellikleri

 • 2 Adet Yarı Olimpik Havuz.
 • 2 Adet Masaj Havuzu.
 • 2 Adet Çocuk Havuzu.
 • Dinlenme Terası.
 • 2 Adet Fitness Salonu.
 • 2 Adet Geleneksel Hamam.
 • Sauna,Bilardo,Masa Tenisi Salonları.
 • 4 Adet Tenis Kortu.
 • 4 Adet Basketbol ve Voleybol Sahası.
 • Bisiklet Yolları.
 • Açık ve Kapalı Otopark.

İletişim Bilgileri

Cevatpaşa Mah. Şehit İ.Alpay Blv, 44110 Yeşilyurt/Malatya Tel 0422 502 01 31- 0422 502 00 41

Çalışma Saat'leri
RUTİN RAMAZAN AYI 
AÇILIŞ KAPANIŞ AÇILIŞ KAPANIŞ
07:30 22:30 Kapalı Kapalı

 

Tesisden Görüntüler